17 OCT 2024 - Welcome Back to TorrentFunk! Get your pirate hat back out. Streaming is dying and torrents are the new trend. Account Registration works again and so do Torrent Uploads. We invite you all to start uploading torrents again!
TORRENT DETAILS
Modular String Trio - Part Of The Proces (2016) [WMA Lossless] [Fallen Angel]
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...
„Elektro-akustyczna improwizowana kameralistyka bliska współczesności” – najlepiej określa działalność Modular String Trio, według założyciela tej formacji Jacka Mazurkiewicza.
Zespół powstał w 2013 roku, jako trio, ale ostatecznie uformował się w składzie czteroosobowym: Sergey Ohrimchuk – skrzypce, Robert Jędrzejewski – wiolonczela, Łukasz Kacperczyk – syntezator modularny i Jacek Mazurkiewicz – kontrabas i elektronika. Powstał, by eksplorować kameralne elektro-akustyczne brzmienia, a w zasadzie współbrzmienia trzech instrumentów smyczkowych: skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu oraz synteatora modularnego.
"Part of The Process" jest pierwszą płytą w dorobku zespołu, wydaną w kolekcjonerskiej serii wydawnictwa Multikulti Project. Wszystkie egzemplarze z limitowanego nakładu są ręcznie numerowane.
Polsko-ukraiński kwartet porusza się na osi, której skrajne punkty wyznaczają muzyka jazzowa, współczesna kameralistyka i wolna improwizacja. Efektem jest intymna, pełna wyrazistych detali muzyka. Tworzący kwartet to wytrawni improwizatorzy, niejeden już raz dowiedli swoich wysokich kompetencji, wystarczy wspomnieć współpracę Jacka Mazurkiewicza z Robem Brownem, Danielem Levinem czy Michaelem Zerangiem. Sergey Ohrimchuk to członek zespołu DREWO, ma za sobą współpracę z Jurijem Jaremchukiem czy Siergiejem Letovem. Wiolonczelista i kompozytor Robert Jędrzejewski ma za sobą występy na Altstadtherbst Festival w Düsseldorfie oraz na IX Kongresie Art of Performance w Berlinie. Łukasz Kacperczyk z kolei zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną w różnych składach od kilku już lat.
Podstawowy skład instrumentalny mógłby sugerować, że zespół ten ma bardzo ograniczone środki wykonawcze i każdy kolejny utwór będzie podobny do poprzedniego. Nic bardziej mylnego. Każdy kawałek jest inny a płynne poruszanie się pomiędzy biegunami współczesnej kompozycji, jazzowej improwizacji oraz zachodniej i wschodniej tradycji muzycznej sprawia, że autonomiczna narracja zespołu uwodzi wyjątkowym magnetyzmem.
Sergey Ohrimchuk - gra muzykę ludową, muzykę etniczną, jazzową, nową muzykę improwizowaną i muzykę współczesną. W 1991 roku ukończył Państwowe Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od 1990 roku jest członkiem zespołu DREWO. W latach 1990-1997 współtworzył Contemporary Acoustic Trio CAT (nowa muzyka improwizowana). Współpracuje z ukraińskimi kompozytorami, takimi jak A. Zagaykevych, V. Poljova, S. Zazhytjko i D. Pertsov. W latach 1993-1997 był solistą Jazz Ensemble BIOCHORD. W latach 1999-2000 był członkiem grupy muzyki nowej NEW OBJECTS. W latach 1999-2001 współpracował przy projektach teatralnych i kinowych: muzyka do filmów z początku XX wieku („Faust”; „Nosferatu”); muzyka do sztuki teatralnej „Faust” (reżyseria: Lazorko). W latach 2002-2004 wykładał na Wydziale Muzyki Dawnej Państwowej Akademii Muzycznej. W latach 2000-2003 brał udział w multimedialnych projektach „To Escape”, „To Breathe”, „To Keep Silence” oraz „Motus-Cantos”, prowadzonych przez kompozytorką Allę Zagaykevych. Siergiej Okhrimchuk jest obecnie solistą ukraińskiego zespołu PoliKarp. Współpracuje z wykonawcami nowej muzyki improwizowanej, jak również z takimi muzykami, jak Siergiej Letov, Vladislav Makarov, Ilia Belorukov (Rosja), Jurij Jaremchuk, Andrij Orel, Viktor Pushkar (Ukraina).
Robert Jędrzejewski - wiolonczelista i kompozytor. Urodzony 5 lipca 1976. W latach 1995-2000 studiował grę na wiolonczeli w klasie Zdzisława Łapińskiego oraz fakultatywnie kompozycję u Bogusława Schaeffera w Akademii Muzycznej w Krakowie. Studia kompozytorskie uzupełniał pod kierunkiem Marka Chołoniewskiego (1996) i Lidii Zielińskiej (1997). Uczestniczył w kursach wykonawstwa muzyki współczesnej w Krakowie, Stuttgarcie, dwukrotnie (w 2000 i 2001) w zorganizowanym pod auspicjami IRCAM kursie w Avignionie (u Anssi Kartunnena i Waltera Grimmera) oraz Gdańsku (u Adama Kaczyńskiego). W 2002 brał udział w warsztatach muzyki intuitywnej, prowadzonych przez Krzysztofa Knittla w Krakowie. W latach 1993-95 był stypendystą Fundacji Płockiej. W latach 1999-2002 pracował jako nauczyciel gry na wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim, a od 2000 do 2003 jako wiolonczelista-solista w Polskiej Orkiestrze Włościańskiej w Zamościu.
W latach 2000-2003 kierował także Instytutem Nowej Sztuki Teatru Performer w Zamościu i organizował Festiwal Sztuk Intuitywnych „Fortalicje”. Jako członek duetu Saluluekip (który tworzy z Anną Jędrzejewską) występował wielokrotnie w Krakowie, Zamościu, na festiwalu Feta w Gdańsku, w ramach Altstadtherbst Festival w Düsseldorfie oraz na IX Kongresie Art of Performance w Berlinie.
Jacek Mazurkiewicz - kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Gra piosenki z kwartetem Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Mikołaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Andrzej Przybielski, Daniel Levin, Rob Brown, Wacław Zimpel, Fred Frith, Stanisław Soyka, Jerzy Mazzoll, Buba Badjie Kuyateh, Michael Zerang, Giridhar Udupa, Ray Dickaty, Miya Masaoka, Słoma, Andrew Drury, PULSARUS, Tomasz Dąbrowski...
Łukasz Kacperczyk - zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków. W duecie Paper Cuts wraz z Wojtkiem Kurkiem eksploruje możliwości improwizowanego dialogu między syntezatorem modularnym, a perkusją.
popupmusic.pl; 2016-05:
"Modular String Trio to tak naprawdę skład czteroosobowy – skrzypce (Sergiy Okhrimchuk), wiolonczela (Robert Jędrzejewski), kontrabas (Jacek Mazurkiewicz) i syntezator modularny (Łukasz Kacperczyk). Takie zestawienie środków pozwoliło muzykom na uzyskanie bardzo oryginalnego brzmienia, łączącego swobodną improwizację akustyczną z elektroniką. Efekt w postaci debiutanckiego Part of the Process robi piorunujące wrażenie.
Album jest zwięzły, jednakże w przeciągu 40 minut dzieje się naprawdę sporo. Już same instrumenty smyczkowe generują intensywne, złożone konstelacje, natomiast subtelny udział elektroniki (modular Kacperczyka i preparowany kontrabas Mazurkiewicza) nadaje całości dodatkowo nieprzewidywalny charakter. Album wypełnia 9 wyimprowizowanych utworów, które brzmią niczym raz zamaszyste i agresywne, a kiedy indziej subtelne i tajemnicze szkice wyjątkowo wszechstronnych rysowników. Ta szkicowość, różnorodność i pewien pozytywny rodzaj niekonsekwencji w rozwijaniu poszczególnych tematów, powodują, że Part of the Process jest albumem do wielokrotnego odkrywania. Najbardziej podobają mi się nieoczywiste spięcia, przenikania się warstw akustycznych i elektronicznych, które nadają muzyce charakter kosmicznego impro-folku. Niektóre fragmenty przywołują trochę klimat solowej płyty Chosen Poems Jacka Mazurkiewicza, niemniej głos pozostałych członków zespołu jest na albumie równie wyraźny.
Po zapoznaniu się z Part of the Process absolutnie nie dziwi mnie fakt, że składem zainteresowała się prestiżowa portugalska wytwórnia Clean Feed. To właśnie w niej, już w maju tego roku, ukaże się druga płyta Modular String Trio, która podobno jeszcze silniej ma łączyć akustykę z elektroniką. Nie mogę się doczekać, bo jak dotąd Part of the Process to chyba najciekawsze polskie impro, jakie słyszałem w tym roku."
autor: Krzysztof Wójcik